07.01.2018 01:23

S CNC je kreativita bez hranic

CNC stroje Vanad nacházejí uplatnění nejen v průmyslu

Paní Ulrike Mühlehnerová si před lety založila v Bavorsku (Německo) firmu specializovanou na interiérové a exteriérové dekorace, její motto zní "Kreativita je bez hranic".

Dekorace paní Mühlehnerové přitahují značnou pozornost, předobrazem je jim většinou příroda, vášeň a láska k dekoraci. Zvláštní důraz je přitom kladen na precizní provedení a netradiční design. Hlavním použitým materiálem je často kov.

Vanad KOMPAKT LightDůležitou součástí dílny firmy „grenzenlos kreativ Hofladen" paní Mühlehnerové je od roku 2016 pálicí stroj CNC KOMPAKT Light pro tvarové řezání plechů o rozměru 1,5 x 3 m od české firmy Vanad s plazmovým zdrojem Hypertherm Powermax 65. Stroj Vanad KOMPAKT Light je navíc vybaven přítlačným talířkem pro řezání tenkých plechů.Paní Mühlehnerová nám poskytla krátké interview:

1. Jak dlouho existuje Vaše firma, paní Mühlehnerová?
"Vznikla před 12 lety. Vyrábět netradiční dekorace bylo vždycky mým koníčkem. Tehdy jsem byla bez práce a můj muž mě velmi podporoval v myšlence udělat ze záliby předmět podnikání. Hned v prvním roce se zrodil nápad vyrábět "rezavé" sochy, které přišly tenkrát do módy."

Plůtek v parku2. Kdo jsou Vaši hlavní zákazníci?
"Především soukromé osoby, které chtějí nově upravit svůj dům nebo venkovní prostory a vyzdobit je (např. nový plot chránící soukromí, neobvyklé osvětlení atd.), ale také hotely, restaurace, obce a správci parků z celého Německa, Rakouska a Švýcarska, některé také z Itálie."

3. Odkud čerpáte nápady, co je Vaší hlavní inspirací?
"Inspirace přichází většinou ve volném čase, když cestujeme, např. při pěších výletech nebo jezdění na kole. Samozřejmě se snažíme, aby naše dekorace odpovídaly gustu a zájmům našich zákazníků."

Paní Ulrike Mühlehner z městečka Kirchdorf im Wald v Bavorsku vyrábí originální dekorace. Pomáhá jí při tom Vanad KOMPAKT Light.

Návrh dekorace4. Jak vznikají Vaše návrhy?
"Na začátku je nápad, tužka a list papíru. Skica se pak přenese do CAD programu, a když rozměry souhlasí, přehrajeme program do softwaru pro přípravu pálicích plánů WRykRys. Při plánování dekorace se nejdříve hodně diskutuje se zákazníkem, aby byl objekt osobitý a individuální."

5. Vyhovuje software WRykRys, který Vám dodala firma Vanad spolu s pálicím strojem, Vašim potřebám?
"Absolutně, je velmi jednoduchý a praktický."

Hotová skulptura6. Které materiály používáte pro své dekorace?
"Kombinuje se dřevo, ocel, sklo, filc, textil a kámen. Na stroji Vanad řežeme převážně  1 – 6 mm (max. 12 mm) silné plechy z uhlíkové oceli a oceli CORTEN, která získává patinu mědi, méně nerez."

7. Proč jste se rozhodli pro pálicí stroj od české firmy Vanad?
"Rozhodnutí předcházela historka. V naší dílně jsme měli menší starý CNC pálicí stroj, který nám už nestačil. Chtěli jsme rozšířit sortiment, a potřebovali jsme proto nový. S manželem jsme navštívili několik dodavatelů pálicích strojů. Nejdříve jsme ale firmám rozeslali různé pálicí programy, do kterých byly záměrně zakomponovány chyby. Věděli jsme tedy, že nebudou fungovat. Firma Vanad byla jediná, která okamžitě popravdě zareagovala, že výpalek takto nelze vyříznout. Všechny ostatní firmy tvrdily, že to jde. Pro mě to byla první indicie, že se tato firma tématem skutečně zabývala, rozhodující moment pro první návštěvu ve Vanadu. Přijetí ve Vanadu, firemní předváděcí hala, čistota uvnitř i vně firmy a skutečnost, že žádná z našich otázek nezůstala nezodpovězena, nás přesvědčily. Stroj je nyní v provozu již téměř dva roky a já vím, že to bylo správné rozhodnutí."

"Stroj Vanad mě přesvědčil, kompletně splňuje mé požadavky," říká Ulrike Mühlehner.

Dekorace se pálí na Vanad KOMPAKT Light8. Jak byste zhodnotila svoje zkušenosti se strojem KOMPAKT Light?
"Stroj Vanad mě přesvědčil, kompletně splňuje mé požadavky, dokonce jsem díky němu objevila možnosti, které jsme dříve neznala."

9. Co na stroji oceňujete nejvíce? 
"Stroj mi otevřel prostor pro nové možnosti: přesnost řezání umožňuje tvořit zcela jemné linie, což nebylo možné s naším starým strojem, teď můžu dělat i větší sochy. Díky databázi v počítači mohu kdykoli znovu použít staré pálicí programy a přizpůsobit je. Práce s nimi je jednoduchá. Pokud jde o technické hledisko: často pracuji s rezavými materiály, takže je velmi důležité, aby byly vodicí prvky na osách stroje zakrytované a stroj se snadno udržoval v čistotě. Mezi další výhody patří jednoduché a funkční ovládání, společnost Vanad nám dodala také filtrační jednotku, její ovládání je integrováno do řídicího systému stroje. Doufáme, že se podaří stroj doplnit o přídavné zařízení, které nám umožní pracovat s barvami, resp. i s fosforovými barvami. Řídicí systém B&R je flexibilní, doufáme, že se to podaří."

10. A Vaše zkušenosti s Vanadem obecně?
"Pro mě jako Němku bylo obrovským plusem, že můžeme komunikovat v němčině. Zaměstnanci Vanadu jsou přátelští a vždy připravení pomoci. Srdečné ovzduší a filozofie firmy Vanad týkající se práce se studenty - zákazníky zítřka - je fascinující. Mohu to shrnout jednoduše, jedním slovem: pro mě je "perfektní"."

Dekorace paní Ulrike Mühlehnerové z městečka Kirchdorf im Wald v Bavorsku jsou jedinečné a zaslouží si Vaši pozornost. Jsme velmi rádi, že máme v Bavorsku spokojenou milou zákaznici, které přinesl CNC pálicí stroj Vanad nové možnosti pro její tvorbu. Více naleznete na www.grenzenlos-kreativ-hofladen.de a na KOMPAKT a KOMPAKT Light

Drobné dekorace

Další zahradní objekty

Venkovní dekorace

Další zahradní objekty

Zaujal vás KOMPAKT Light a chcete vypracovat cenovou nabídku? Kontaktujte nás.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout
Top CNC stroje

Vanad pro Vás

Jsme český výrobce vysoce výkonných CNC strojů. Kromě kompletní technologie řezání pro Vás zajišťujeme také spolehlivýrychlý servis CNC řezacích i pálicích strojů a plazmových i laserových zdrojů.

Kontaktujte nás

Vanad 2000 a.s.
Riegrova 824
582 82 Golčův Jeníkov
Tel:   +420 569 400 411
E-mail:  

Servis:
gsm: +420 603 287 860
E-mail:

© 2019, Vanad 2000 a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing